بلاگ, سبک زندگی

رنگ فرش را چگونه انتخاب کنیم؟

انتخاب فرش می‌تواند یکی از دشوارترین موارد در انتخاب اجزای دکوراسیون باشد زیرا گزینه‌های زیادی برای تصمیم‌گیری وجود دارد: سبک فرش ، نوع الیاف ، طرح فرش، کیفیت و در آخر رنگ فرش.
انتخاب رنگ اغلب سخت‌ترین تصمیم در هنگام خرید فرش برای مشتریان است. تغییر رنگ تاثیر چشمگیری در فضا و دکوراسیون دارد و گاهی اوقات این تغییر ممکن است کمی ترسناک باشد. اگر مطمئن نیستید که هنگام تصمیم‌گیری در مورد رنگ فرش، از کجا شروع کنید، نکات و پیشنهادات زیر را بخوانید تا به شما کمک کند.

 

کدام را اول باید انتخاب کرد، رنگ فرش،مبلمان، سرویس‌خواب یا دیوار؟

یک سوال اساسی در دکوراسیون این است که برای تزیین منزل یا اتاق از کدام قسمت از دکور باید اول شروع کرد؟
برای اصلی‌ترین فضاهای نشیمن در خانه ، مانند حال، ابتدا رنگ مبل را انتخاب کنید. دلیل این امر این است که انتخاب رنگ پارچه مبل اغلب محدودتر از فرش یا رنگ پارچه‌های سرویس خواب است. بسیاری از مدل‌های مبل تنها در چهار یا پنج رنگ (یا کمتر) ارائه می‌شوند ، مگر اینکه مبل سفارشی خریداری شود. بنابراین، اگر مبل در ابتدا انتخاب نشود، پیدا کردن کاناپه دلخواه که با فرشی که قبلاً انتخاب کرده‌اید مطابقت داشته باشد، دشوار خواهد بود.
پس از انتخاب مبل‌، فرش را انتخاب کنید، و در آخر رنگ دیوار را انتخاب کنید. باز هم به این دلیل که انتخاب رنگ دیوارتقریباً نامحدود است. به طور کلی ترتیب انتخاب در اجزای دکوراسیون را با عناصری که بیشترین محدودیت را دارند شروع کنید و اجزایی را که گستره انتخاب وسیع‌تری دارند برای آخر کار ذخیره کنید.
از همین منطق در اتاق‌های دیگر مانند اتاق خواب هم استفاده کنید. در این حالت گزینه‌های سرویس خواب بسیار گسترده هستند ، بنابراین ابتدا رنگ فرش را انتخاب کنید. از آنجا که رختخواب ارزان‌تر است و تغییر آن نسبتاً آسان است ، بهتر از قبل از انتخاب سرویس خواب ، رنگ دیوار را انتخاب کنید.

رنگ‌های خنثی برای فرش

رنگ‌های خنثی در فرش بیشترین فروش را دارند که البته دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد.
فرش بیشترین تاثیر را در اتاق دارد و رنگ روشن در فضای وسیع می تواند حاکم باشد. همچنین از آنجایی که تعویض فرش معمولا گران تمام می‌شود بنابراین بهتر است رنگ را روی زمین خنثی نگه دارید، مگر اینکه تمایل و سرمایه جایگزینی فرش هر چند سال یکبار و با تغییر مد را داشته باشید. رنگ‌های خنثی از جمله خاکستری‌های گرم و بژ همیشه محبوب هستند.
می توانید از رنگ‌های دیگر مثلا رنگ‌های روشن‌تر یا جسورانه‌تر در سایر عناصر کم هزینه اتاق استفاده کنید: تغییر رنگ دیوارها، کوسن‌های روی مبل ، ملافه و اجزای کوچکتر مانند لامپ‌ها و قاب‌های هنری راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر از تغییر فرش هستند.

تاثیر سبک زندگی و در انتخاب رنگ فرش

سبک زندگی افراد و نحوه استفاده از اتاق از نکات قابل توجه در انتخاب رنگ فرش است. برای یک خانواده شلوغ با بچه ها و رفت و ‌آمد زیاد و یا والدین شاغل معمولا رنگ فرش روشن که کثیفی را راحت‌تر از سایر رنگ‌ها نشان می‌دهد، انتخاب مناسبی نیست.
به خاطر داشته باشید که رنگ‌های بسیار روشن و بسیار تیره نسبت به فرش‌های با تن رنگ معمول نیاز به مراقبت بیشتری دارند. با اینکه یک رنگ تیره ممکن است در پنهان کردن لکه‌ها بسیار عالی باشد، ولی بیشتر از سایر رنگ ها گرد و غبار را نشان می دهد. فرشی که نه خیلی روشن باشد و نه خیلی تیره، بهترین رنگ برای پوشاندن لک و گردوغبار خواهد بود.

رنگ فرش خود را عاقلانه انتخاب کنید

رنگ فرش می‌تواند تمام احساس یک اتاق را تغییر دهد ، بنابراین حتما رنگ فرش خود را با دقت و عاقلانه انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که مدها و روندهای روز ممکن است در طول زمان تغییر کنند بنابراین مطمئن باشید رنگی که امروز عاشق آن هستید ، همچنان در آینده هم برای شما جذابیت داشته باشد. وقتی رنگ فرش را انتخاب کردید ، زمان آن فرا می‌رسد که نمونه ها و طرح ها را ببینید.

 

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *